DMCA Politikası MuCiYOR.com uyumludur. Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası (“DMCA”). Herhangi bir ihlal bildirimine yanıt vermek ve Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası (“DMCA”) ve diğer geçerli fikri mülkiyet kanunları uyarınca uygun eylemlerde bulunmak politikamızdır. Telif hakkıyla korunan materyaliniz MuCiYOR.com ‘da yayınlandıysa veya telif hakkıyla korunan materyalin bağlantıları varsa arama motorumuz aracılığıyla geri gönderilir ve bu materyalin kaldırılmasını istiyorsanız, aşağıdaki bölümde listelenen bilgileri veren yazılı bir iletişim sağlamanız gerekir. Sitemizde yer alan ve telif haklarınızı ihlal eden bilgileri yanlış bildirdiğiniz takdirde, (masraflar ve avukat ücretleri dâhil) hasarlardan sorumlu olduğunuzu lütfen unutmayın. Bu konuda yasal yardım almak için öncelikle bir avukata danışmanızı öneririz.

Aşağıdaki unsurlar telif hakkı ihlali iddiasına dâhil edilmelidir:

Hak ihlalinde bulunduğu iddia edilen münhasır hakkın sahibi adına hareket etme yetkisine sahip olduğunu kanıtlayın. Sizinle iletişim kurabilmemiz için yeterli iletişim bilgilerini sağlayın. Geçerli bir e-posta adresi de eklemelisiniz. İhlal edildiği iddia edilen telif hakkıyla korunan eserin ayrıntılı olarak tanımlanması ve malzemenin MuCiYOR.com arama sonuçlarında göründüğü en az bir arama terimi dâhil edilmelidir. Şikâyette bulunan tarafın, malzemenin şikâyet edilen şekilde kullanılmasının telif hakkı sahibi, aracısı veya yasa tarafından izin verilmediğine dair iyi niyetli bir inanca sahip olduğuna dair bir beyan.

Bildirimde yer alan bilgilerin doğru ve yalancı cezaya tabi olduğunu belirten bir şikâyet, şikayetçi tarafın hak ihlalinde bulunduğu iddia edilen münhasır hakkın sahibi adına hareket etmeye yetkili olduğuna karar vermiştir. İhlal edildiği iddia edilen münhasır hakkın sahibi adına hareket etmek üzere yetkili kişi tarafından imzalanmalıdır.

Lütfen bir e-posta yanıtı için 1-3 iş günü izin verin. Şikâyetinizi İnternet Servis Sağlayıcımız gibi diğer taraflara e-postayla göndermenin talebinizi hızlandırmayacağından ve şikâyetin uygun bir şekilde doldurulmaması nedeniyle gecikmiş bir yanıt vermeyebileceğini unutmayın.

Sitemiz, hukuka, yasalara telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz 5651 sayılı yasada tanımlanan, yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve içeriği kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkını ihlal edildiğini düşündüğünüz ve hakları sizde olan konuya ya da konular varsa lütfen buradan bize ulaşınız.

  • Konu olarak DMCA yazmanız gereklidir.